Nakvišų aliejus – moters sveikatai ir grožiui

Visi žinome, kad visos žmogaus organizmo sistemos veiks nepriekaištingai, jei jos gaus pakankamai baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių bei kitų medžiagų, kurių žmogus paprastai gauna su maistu. Apie vitaminus, mineralus ir jų naudą kalbama dažnai, tačiau beveik nieko negirdėti apie ypač svarbias polinesočiąsias riebalų rūgštis.

Nepakeičiamosios riebalų rūgštys Gydytojai dažnai primena, jog polinesočiosios riebalų rūgštys yra nepakeičiamas žmogaus mitybos komponentas. Svarbiausios iš jų yra linolo, gama-linoleno ir arachidono rūgštys. Bene daugiausia linolo ir gama-linoleno rūgščių yra nakvišų aliejuje (angliškas augalo pavadinimas Evening Primrose Oil).

Tūkstantmečius žinomas vaistas

Nakviša - Šiaurės Amerikos augalas. Senovės indėnai tikėjo, jog šio augalo šaknų gėrimas suteikia Antgamtinių jėgų, padeda nugalėti kovojant su laukiniais žvėrimis. Į Europą nakviša atvežta XII amžiuje. Tuomet ji europiečiams atrodė stebuklingas augalas, galintis išgydyti nuo visų ligų. Vokietijoje net paplito posakis, jog "svaras nakvišų sėklų suteikia daugiau stiprybės nei centneris jautienos". XVIII amžiuje kinai įrodė, jog nakvišos - ne tik energiją teikiantis augalas. Iš nakvišų sėklų jie pradėjo spausti aliejų ir jį naudojo žaizdoms gydyti. Vėliau pastebėta, kad žmonės, valgydami nakvišų sėklas, geriau jaučiasi, greičiau pasveiksta po virškinimo trakto ligų.

Nakvišų aliejaus savybės

Šalto spaudimo būdu apdorojus nakvišų sėklas gaunamas aliejus, kuriame gausu ypatingų riebalų rūgščių. Jos yra arachidono rūgšties pirmtakai. Iš jų organizme gaminasi biologiškai veikliosios medžiagos - prostaglandinai, kurie savo savybėmis labai primena hormonus. O kad žmogaus organizmas galėtų susintetinti prostaglandinus, reikalinga gama-linoleno rūgštis. Taigi, jei organizme pradeda trūkti šių medžiagų, jame netrunka atsirasti aterosklerozinių pokyčių.

Be kitų organizmui naudingų medžiagų, nakvišų aliejuje yra ir vitamino E, kuris daugeliui žinomas kaip "odos ir kraujagyslių elastingumo vitaminas", turintis stiprų antioksidantinį poveikį. Nakvišų aliejuje esantis vitaminas E neutralizuoja toksinius fiziologinių procesų organizme metu susidarančius laisvuosius radikalus.

Nakvišų aliejus ypač reikalingas moterims

Pastebėta, kad nakvišų aliejus ypač reikalingas moterims, nes sumažina priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomus bei skausmą menstruacijų metu. Šis preparatas turi medžiagų, padedančių išlaikyti sveikus plaukus, odą ir nagus, tinkamas vartoti esant jaunatviniams spuogams, taip pat sergant dermatitais, egzema. Nakvišų aliejus reguliuoja hormonų veiklą ir kraujospūdį, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, taigi ir širdies infarkto bei aterosklerozės riziką. Jis stiprina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms, gerina kepenų ląstelių regeneraciją, neutralizuoja toksinį alkoholio poveikį, mažina terosklerozės, širdies ir kraujagyslių, odos bei kitų ligų riziką.

 

Atgal

Galerija